Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İller ve Destinasyonlar Tanıtım Çalışması

     Bakanlığımızca, ülkemize gelen ziyaretçi sayısını artırmak, nitelikli hale getirmek, Türkiye'nin dünya çapındaki olumlu algısını güçlendirmek ve turizmin 12 aya yayılmasını sağlamak amacıyla yurt dışında ve yurt içinde çeşitli tanıtım, reklam ve halkla ilişkiler faaliyetleri yürütülmektedir. Bu kapsamda 2021 yılında hayata geçmesi planlanan iletişim stratejisi için uluslararası alanda destinasyonlarımızın daha etkin tanıtımını destekleyecek bir organizasyon yapısı, Bakanlığımız Tanıtma Genel Müdürlüğü ile Türkiye Turizm Tanıtma Geliştirme Ajansı (TGA) içerisinde kurulmuştur.

     Türkiye Turizm Tanıtma Geliştirme Ajansı’nın yürüttüğü ‘‘İller ve Destinasyonlar Tanıtım Çalışması” adı verilen söz konusu organizasyonun amacı; iller arası koordinasyonun üst seviyeye taşınması, illerde turizm adına faaliyet gösteren paydaşlarla işbirliği modelinin geliştirilmesi ve her ilin kendini güçlü bir şekilde tanıtmasının sağlanması ve ülkemizin resmi tanıtım platformu olan GoTurkey üzerinden illerimizin turizm potansiyelinin dünyaya aktarılmasıdır.

     Bu itibarla Bakanlığımız Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA)yetkilileri ve İlimiz turizm paydaşlarının katıldığı “İller ve Destinasyonlar” tanıtım çalışmaları Sayın Valimizin başkanlığında, Müdürlüğümüz koordinasyonunda 19.01.2021 tarihinde saat 14:00’da İl Özel İdaresi toplantı salonunda yapılmıştır. İlimiz turizminin tanıtımı kapsamında yapılmış ve yapılması planlanan faaliyetlerin görüşüldüğü toplantıda ortak akıl ile İlimiz turizm tanıtım stratejisinde izlenecek yol haritası çıkartılmıştır.

  • DSC_0061.JPG
  • DSC_0117.JPG
  • DSC_0119.JPG
  • DSC_0122.JPG
  • DSC_0146.JPG