Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLERİ KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI.

14-15 Aralık tarihlerinde Ankara, Bilkent Otel’de, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri ERSOY’un katılımlarıyla gerçekleşen İl Müdürleri Toplantısına İl Müdürlüğü olarak katılım gerçekleştirdik.
Bakanlığımıza bağlı 81 İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ile bir araya gelinen İl Müdürleri Koordinasyon Toplantısı “Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy'un” açılış konuşmalarıyla başladı.
Tüm İllerin üçer proje sunmasının istendiği toplantıda, Müdürlüğümüz ve proje ortaklarıyla hazırlanan, finansmanı Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından sağlanan üç projenin tanıtımı gerçekleştirilmiştir.
Bakanımız, Bakan Yardımcılarımız, Genel Müdürümüz,  Daire Başkanlarımız ve 80 İlin İl Müdürlerine;
• Yalova Turizm Profesyonelleri Kataloğu ve Konaklamalı Paket Tur Projesi;
•  İlimiz Ticaret ve Sanayi Odası ile ortaklaşa hazırlanan, Yalova Turizmi Dijital Kent Tanıtım Sistemi İle Dünyaya açılıyor Projesi;  
• Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) finansörlüğünde hazırlanan Merkez Güneyköy Kültür Turizm Destinasyonu Kapsamında İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan ve ortağı olduğumuz Tarihi Sultan Reşat Han Çeşmesi Restorasyonu ve Cephe Sağlıklaştırma Projelerinin Sunumu Şube Müdürümüz Sayın Nurbay DEĞİRMENCİ tarafından gerçekleştirilmiştir.
Yürütülen bu projelerle İlimizin turizmini oniki aya yayarak sürdürülebilir kılmayı, yerli ve yabancı turistlerin tercih ettikleri bir İl olmayı hedeflemekteyiz.
Bakanlığımızın taşra teşkilatı ile iki gün süren ve çok verimli geçen koordinasyon toplantımızı tamamladık. 2020 yılı için hedeflerimizi ve yol haritamızı belirledik. Kültür ve turizmde yakaladığımız başarılı dönemi devam ettirmek için hep birlikte var gücümüzle çalışacağız.
Ayrıca, bu ve bunun gibi projelerin tamamlanıp uygulamaya geçmesiyle, kalkınmada önceliği “turizm” olan Yalova’mızın turizm potansiyelini ve turizm gelirini arttıracağını böylelikle turizmde “Marka Şehir” olmasını öngörmekteyiz.
  • IMG-20191223-WA0009.jpg
  • IMG-20191223-WA0006.jpg
  • IMG-20191223-WA0008.jpg
  • IMG-20191223-WA0007.jpg
  • IMG-20191223-WA0010.jpg